محصولات
  شرکت ها
    مرتب سازی بر اساس :

     محصولات شیمیایی زندگی انسان را تحت شعاع خود قرار دادند. در واقع هر یک از محصولات شیمیایی خواص و ویژگی‌ های منحصر به فردی دارند و برای امور مختلف مورد استفاده قرار می ‌گیرد. یکی از محصولات کاربردی در صنعت پتاسیم سوربات می باشد. در ادامه به بررسی خواص، ویژگی ها و کاربردهای این ماده شیمیایی در صنعت می پردازیم.

     به فعالان صنایع گوناگون که قصد خرید پتاسیم سوربات را دارند، توصیه می شود که ما را در خواندن این متن همراهی کنند.

     خرید سوربات پتاسیم:

     سوربات پتاسیم از جمله مواد افزودنی و نگهدارنده مهم در صنعت مواد غذایی و تولید لوازم آرایشی و بهداشتی می باشد. به همین علت خرید سوربات پتاسیم، امری بسیار مهم برای فعالان صنایع گوناگون نظیر صنایع تولید لوازم آرایشی و بهداشتی و صنایع غذایی می باشد.

     برای خرید سوربات پتاسیم می توانید از لیستی که توسط شیمی بازار تهیه شده است، استفاده کنید. این لیست متشکل از مراکز معتبر و به نام کشور می باشد که در زمینه عرضه مواد شیمیایی درجه یک فعالیت دارند.

     شما می‌ توانید با مراکز مربوطه در ارتباط باشید و خرید خود را با قیمتی مناسب و کیفیتی بالا به ثبت رسانید.

     قیمت سوربات پتاسیم:

     اگر بخواهیم این ماده شیمیایی را از نظر قیمتی مورد بررسی قرار دهیم می بایست گفت که نمی‌ توان قیمتی نهایی برای این محصول در نظر گرفت.

     زیرا قیمت تمامی محصولات شیمیایی اعم از سوربات پتاسیم، دچار تغییرات بسیار زیادی می شود.

     برای این منظور می بایست با کارشناسان مراکز مربوطه در ارتباط باشید و قیمت‌ سوربات پتاسیم را لحظه‌ ای مطلع شوید.

     پتاسیم سوربات

     پتاسیم پتاسیم ماده ای کاربردی در صنایع گوناگون نظیر صنایع تولید مواد غذایی و صنایع تولید لوازم آرایشی می باشد.

     این ماده شیمیایی با نام لاتین Potassium sorbateدر ساختار خود شش عدد عنصر کربن با نماد شیمیایی C، هفت عدد عنصر هیدروژن با نماد شیمیایی H، یک عدد عنصر پتاسیم با نماد شیمیایی Kو دو عدد عنصر اکسیژن با نماد شیمیایی Oدارد. در واقع فرمول شیمیایی پتاسیم سوربات به صورت C6H7KO2می باشد.

     این ماده شیمیایی با جرم مولی 150.2 g/molبرای اولین بار به صورت طبیعی در کوه هایی واقع در آمریکا دیده شد

     همچنین این ماده در برخی از توت ها نیز یافت می شود. علاوه بر فرم معدنی و طبیعی پتاسیم سوربات، این ماده شیمیایی به صورت سنتزی در آزمایشگاه ها نیز تولید می شود.

     سوربات پتاسیم در واقع همان نمک پتاسیم اسید سوربیک می باشد که خواص منحصر به فردی دارد. این ماده شیمیایی را نوعی ماده افزودنی غذایی می دانند که با شماره E202در میان صنعتگران مشهور است.

     محصول شیمیایی مورد نظر را یک اسید چرب غیر اشباع می دانند. از این رو، فرایند اکسیداسیون، به راحتی و به سرعت در این ماده رخ می دهد.

     مشخصات فنی سوربات پتاسیم

     نام فارسی مادهسوربات پتاسیم
     لاتینPotassium sorbate
     نام دیگرنمک سوربیک اسید
     فرمول شیمیاییC6H7KO2
     شکل ظاهریجامد
     جرم مولی150.22 g/mol
     چگالی1.36 g/cm3
     CAS NO24634-61-5

     ویژگی ‌های سوربات پتاسیم:

     سوربات پتاسیم از جمله محصولات شیمیایی جامد محسوب می‌ شود که حالت پودری و گرانول دارند و به رنگ سفید یافت می شود.

     این محصول شیمیایی از جمله مواد پایدار محسوب می شود که فاقد بو می باشد. سوربات پتاسیم حاصل واکنش بین اسیدی به نام اسید سوربیک و پتاسیم هیدروکسید می باشد.

     از جمله خواص منحصر به فردی ماده شیمیایی خاصیت ضد میکروبی آن می باشد. همچنین می توان به انحلال پذیری خوب این ماده در آب اشاره کرد.

     علاوه بر آب این ماده شیمیایی انحلال پذیری خوبی در اتانول، پروپیلن گلیاکول، استون، کلروفرم و اتر دارد.

     کاربردهای سوربات پتاسیم:

     سوربات پتاسیم ماده‌ ای با کاربردهای گسترده محسوب می‌ شود. در این قسمت به شرح برخی از کاربردهای این ماده می پردازیم تا خریدی بهتر داشته باشیم:

     سوربات پتاسیم در صنایع غذایی:

     سوربات پتاسیم یک ماده افزودنی غذایی و یک ماده نگهدارنده محسوب می شود. به همین علت در بسیاری از مواد غذایی نظیر انواع نوشابه ها و نوشیدنی ها، لبنیات، کنسروها و... حضور دارد. حضور این ماده شیمیایی در مواد غذایی، عمر مفید محصولات غذایی را افزایش می‌دهد و از فاسد شدن آنها جلوگیری می کند.

     سوربات پتاسیم در صنعت تولید لوازم آرایشی و بهداشتی:

     از سوربات پتاسیم به عنوان بی خطرترین ماده نگهدارنده یاد می شود. به همین علت از این ماده نگهدارنده برای تولید انواع لوازم آرایشی و بهداشتی همچون انواع کرم ها،سایه های ابرو، سایه های چشم، کرم های ضدآفتاب و... استفاده می شود.

     فرم استعلام قیمت
     ثبت اطلاعات
     logo-samandehi