محصولات
  شرکت ها
    مرتب سازی بر اساس :

     اکنون اگر به اطراف خود، با دقت بیشتری نگاه کنید، می توانید اهمیت محصولات شیمیایی را در زندگی انسان درک کنید. دسته ای از مواد شیمیایی که بسیار پرکاربرد بوده و مصارف خانگی دارد، حلال ها می باشد. حلال ها به علت خاصیت حلالیت و سایر خواصی که دارند، در امور مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. در این قسمت توضیحاتی در رابطه با یک حلال کاربردی، با نام بوتیل گلایکول ذکر شده است. با ما همراه باشید.

     خرید بوتیل گلایکول:

     بوتیل گلایکول کاربردهای گسترده ای در زمینه های مختلف همچون صنعت نساجی، صنعت تولید مواد شوینده، صنعت نفت و گاز، صنعت تولید انواع چسب و... دارد. به همین علت صنعتگران و تولید کنندگان بسیاری، به مقادیر مختلفی از این ماده نیاز دارند.

     اگر قصد خرید بوتیل گلایکول هستید، توصیه می شود که از مراکز معتبر کشور خرید کنید. گروه شیمی بازار مجموعه ای از تامین کنندگان این محصول که از اعتبار بالایی برخوردار هستند، تهیه کرده است. برای خرید بوتیل گلایکول، می توانید با کارشناسان مراکز مورد نظر در ارتباط باشید.

     قیمت بوتیل گلایکول:

     قیمت بوتیل گلایکول در بازار جهانی روزانه دچار تغییرات بسیاری می شود. به همان نسبت شاهد این تغییرات قیمت در بازار داخلی نیز هستیم.

     برای اطلاع آخرین قیمت این محصول و سایر اطلاعات می توانید با مراکز ذکر شده در ارتباط باشید. برای این منظور می توانید در قسمت استعلام قیمت در خواست خود را ثبت کنید و یا با شماره های درج شده تماس گیرید.

     بوتیل گلایکول:

     بوتیل گلایکول با نام لاتین Butyl Glycol، نوعی گلایکول اتر می باشد که حلالی ارگانیک و منحصر به فرد بوده و خواص سورفکتانت دارد. به علت وجود این خاصیت، بوتیل گلایکول در ساختار خود یک بخش قطبی و یک بخش غیرقطبی دارد و مواد مختلف چه آب دوست باشند و چه آب گریز را در خود حل می کند.

     این ماده شیمیایی با جرم مولکولی حدود 118 g/mol، از کنار هم قرار گرفتن شش عدد عنصر کربن با نماد شیمیایی C، چهارده عدد عنصر هیدروژن با نماد شیمیایی H و دو عدد عنصر اکسیژن با نماد شیمیایی O تشکیل شده است و فرمول شیمیایی آن به صورت C6H14O2 می باشد.

     از دیگر نام های این محصول می توان به گلایکول مونو بوتیل اترو اتیلن گلایکول اشاره کرد. بوتیل گلایکول از جمله مواد شیمیایی محسوب می شود که در فاز مایع به سر می برد. این مایع بی رنگ و شفاف، حلال در آب است و بویی شیرین، مشابه اتر دارد.

     در رابطه به دمای ذوب و جوش این ماده می توان گفت که در دمایی معادل 170 درجه سانتی گراد به نقطه جوش خود می رسد و در دمایی معادل -77درجه سانتی گراد به نقطه ذوب خود می رسد.

     علاوه بر اینکه بوتیل گلایکول در واکنش های شیمیایی به عنوان یک حلال مورد استفاده قرار می گیرد، به عنوان یک الکل نیز در واکنش ها شرکت می کند. این محصول جاذب بسیار قوی رطوبت بوده و به طور کلی ماده ای خنثی محسوب می شود.

     کاربردهای بوتیل گلیکول:

     کاربردهای بوتیل گلایکول بسیار گسترده می باشد و مصرف کنندگان متعددی از آن در تولیدات خود استفاده می کنند. در این قسمت به شرح کاربردهای بوتیل گلایکول می پردازیم:

     بوتیل گلیکول در صنعت تولید مواد شوینده:

     حلال ها نقش بزرگی در صنعت تولید مواد شوینده دارند. یکی از انواع حلال ها که در این صنعت مورد استفاده قرار می گیرد، بوتیل گلیکول می باشد.

     بوتیل گلایکول در صنعت رنگ:

     از جمله کاربردهای اصلی بوتیل گلایکول، می توان به استفاده از آن در صنعت رنگ اشاره کرد. در واقع بیش از 70% سهم بازار خرید و فروش بوتیل گلایکول به صنعت تولید رنگ اختصاص یافته است.

     از این ماده شیمیایی در ساخت و تولید انواع رنگ ها استفاده می شود، زیرا علی رغم حلالیت خوبی که دارد، فراریت بسیار کمی دارد. به همین علت می تواند به زمان خشک شدن رنگ ها را سرعت بخشد و حرکت مایع رنگ بر روی سطوح را بهبود بخشد.

     از دیگر کاربردهای بوتیل گلایکول در صنعت رنگ سازی، می توان به تولید تینر نیز اشاره کرد. این محصول به عنوان حلال در ساختار تینر حضور دارد.

     بوتیل گلایکول در صنعت تولید محصولات مراقبت شخصی:

     بوتیل گلایکول به علت خواصی که دارد در صنعت تولید محصولات مراقبتی پرکاربرد است. به عنوان مثال، بوتیل گلایکول جاذب بسیار خوب رطوبت می باشد. به همین علت از آن در تولید محصولات گوناگون استفاده می کنند، زیرا آب موجود در محصولات را به خود جذب می کند و از رشد باکتری ها جلوگیری می کند. در نتیجه محصولات عمر مفید طولانی تری را تجربه می کنند.

     همچنین بوتیل گلایکول می تواند اجزا تشکیل دهنده محصولات را در کنار یک دیگر نگه دارد و از فرپاشی اجزا آن جلوگیری کند. از دیگر خواص این محصول، می توان به خاصیت نرم کنندگی آن اشاره کرد.

     از جمله محصولاتی که بوتیل گلایکول در آن ها حضور دارد، می توان به انواع رنگ موها، مواد پاک کننده صورت اشاره کرد.

     نکات ایمنی کار با بوتیل گلیکول:

     با رعایت نکات ایمنی کار با بوتیل گلیکول، از بروز اتفاقات ناگوار جلوگیری کنید. نکات ایمنی کار با بوتیل گلیکول به شرح زیر است...

     • تمامی کارکنان و پرسنلی که با بوتیل گلیکول در ارتباط هستند می بایست از روپوش و دستکش های مخصوص استفاده کنند. چرا که در صورت برخورد این ماده با پوست شاهد التهاب، قرمزی و سوزش هستیم.
     • از آنجایی که بخارات متصاعد شده از بوتیل گلیکول سمی بوده، در صورت استنشاق این ماده، دستگاه تنفسی فرد به صورت جدی تحریک می شود.
     • همچنین بخارات سمی بوتیل گلیکول، بر روی چشم انسان نیز تأثیرات منفی می‌ گذارد. به همین علت به تمامی کارکنانی که با این ماده سروکار دارند، استفاده از عینک های مخصوص توصیه می شود.

     در صورت بروز هر گونه آسیبی، فرد مورد نظر را فورا به مراکز درمانی انتقال دهید.

     نحوه انبارداری و نگهداری از بوتیل گلیکول:

     ازآنجایی ‌که بوتیل گلیکول ترکیبی کاربردی محسوب می شود، در صنایع بی ‌شماری مورد استفاده قرار می گیرد. در این قسمت سعی کرده ایم نحوه انبارداری و نگهداری از این ماده شیمیایی کاربردی را مورد بررسی قرار دهیم تا تمامی صنعتگرانی که از این ماده شیمیایی به عنوان ماده اولیه و یا ماده افزودنی استفاده می کنند، به بهترین شکل از این ماده نگهداری کنند تا بروز مشکلات احتمال به حداقل برسد.

     در قدم اول انباری که برای نگهداری از بوتیل گلیکول در نظر می گیرید، می‌ بایست محیطی خشک و خنک باشد که به تهویه های مناسب مجهز شده باشد.

     در قدم دوم مخازن این ماده شیمیایی را به دور از هر گونه منبع حرارت و گرما قرار دهید. همچنین این ماده نباید در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار گیرد.

     در قدم سوم انبار این ماده شیمیایی را از سایر مواد شیمیایی نظیر مواد اسیدی، اکسید کننده ها و... به دور نگه دارید. زیرا بوتیل گلیکول می تواند به سرعت با مواد شیمیایی فوق الذکر وارد واکنش شود.

     در قدم چهارم انبار مورد نظر را مجهز به سیستم اطفاء حریق کنید. چرا که بخارات سمی متصاعد شده از این ماده شیمیایی بسیار خطرناک و آتش زا می باشد.

     فرم استعلام قیمت
     ثبت اطلاعات
     logo-samandehi