محصولات
  شرکت ها
    مرتب سازی بر اساس :

     محصولات شیمیایی گوناگونی در دنیای صنعت وجود دارد که برای امور مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. طبقه بندی های متعددی برای مواد شیمیایی در نظر گرفته شده است که یکی از این طبقه بندی ها بر اساس میزان اسیدی و بازی بودن محصولات می باشد.

     مواد شیمیایی اسیدی و بازی ویژگی های مختص به خود را دارند و نسبت به همان ویژگی، کاربرد خاصی دارند.

     در این قسمت نوعی اسید کاربردی با نام اسید بوریک را معرفی کرده ایم. با ما همراه باشید.

     اسید بوریک:

     اسید بوریک، یک اسید ملایم معدنی می باشد که با نام های دیگری نظیر بوراسیک اسید، اورتوبوریک اسید، هیدروژن بورات و... در دنیای صنعت مشهور است.

     این اسید تک ظرفیتی از کنار هم قرار گرفتن سه عدد عنصرهیدروژن با نماد شیمیایی H، یک عدد عنصر بور با نماد شیمیایی Bو سه عنصر اکسیژن با نماد شیمیایی O تشکیل می شود و فرمول اسید بوریک به صورت H3BO3 می باشد.

     اسید بوریک در زمره مواد جامد قرار می ‌گیرد که حالت کریستالی دارد و عموماً به رنگ های زرد و یا سفید دیده می شود. در رابطه با طع م و بوی این محصول نیز می‌توان گفت که ماده ‌ای بدون بو و تلخ مزه است.

     با خرید اسید بوریک، می‌تواند یک جایگزین بسیار خوب برای مواد سمی و مصنوعی داشته باشید زیرا سمیت این ماده بسیار پایین بوده و کاملاً غیر فرار است. به علت وجود این ویژگی محصول مورد نظر، در صنعت کشاورزی به کرات استفاده می شود.

     از دیگر ویژگی های حائز اهمیت اسید بوریک، می توان به میزان حلالیت آن اشاره کرد. این ماده با جرم مولکولی61.8 g/molحلالیت خوبی در آب دارد. میزان حلالیت اسید بوریک با دما رابطه مستقیم دارد. در واقع با افزایش دما، میزان حلالیت آن در آب افزایش پیدا می کند.

     در رابطه با دمای ذوب و جوش این ماده نیز می توان گفت که در دمایی معادل ۳۰۰ درجه سانتی گراد به نقطه جوش خود می ‌رسد و در دمایی معادل ۱۷۱ درجه سانتی گراد به نقطه ذوب خود می ‌رسد.

     مشخصات فنی اسید بوریک

     نام فارسی مادهاسید بوریک
     لاتینBoric Acid
     نام دیگراورتوبوریک اسید
     فرمول شیمیاییH3Bo3
     شکل ظاهریجامد
     جرم مولی61.83 g/mol
     چگالی1.44 g/cm3
     CAS NO10043-35-3

     کاربردهای اسید بوریک:

     اسید بوریک ماده ای با خواص و ویژگی های منحصر به فرد، اعم از خاصیت ضدعفونی کنندگی، خاصیت گندزدایی، حلالیت خوب و... می باشد. به همین دلیل در صنایع بسیاری کاربرد دارد. در این قسمت به شرح برخی از کاربردهای این محصول می پردازیم تا هنگام خرید اسید بوریک بهترین خرید را داشته باشیم...

     اسید بوریک در صنعت کشاورزی:

     عنصر بور یکی از مواد مورد نیاز اصلی برای گیاهان می باشد و تاثیر به سزایی بر روی رشد و نمو گیاهان دارد. اسید بوریک معدن بزرگی از عنصر بور می باشد. به همین علت در صنعت کشاورزی برای تهیه انواع قارچ کش ها، حشره کش ها، از بین برنده های جلبک ها و... از اسید بوریک استفاده می شود.

     حضور اسید بوریک در خاک می تواند فرآیند انتقال آب و مواد مغذی را بهبود بخشد و PH خاک را تنظیم کند. به همین علت از این ماده شیمیایی به عنوان کود شیمیایی نیز استفاده می‌شود.

     اسید بوریک در تولید مواد ضدعفونی کننده:

     خاصیت ضدعفونی کنندگی و گندزدایی از جمله خواص بارز اسید بوریک می باشد. به همین علت از آن برای تهیه و تولید مواد ضدعفونی کننده پزشکی استفاده می شود. از اسید بوریک برای تهیه و تولید محلول های شستشوی چشم، درمان آکنه، درمان برخی از عفونت های پوستی، تهیه و تولید برخی از پماد ها و پانسمان ها و... استفاده می شود.

     اسید بوریک در صنعت ساخت حشره کش ها:

     حشرات موذی نظیر سوسک، کک، ساس، موریانه و... از زمان‌های گذشته مهمان ناخوانده انسان ها بوده اند. انسان ها برای نخستین بار از سم اسید بوریک، به عنوان حشره کش استفاده کردند و تا به امروز، یکی از اصلی ترین حشره کش ها محسوب می شود. در واقع اسید بوریک هم از داخل می تواند روی متابولیسم بدن حشرات تاثیر گذارد و هم می تواند از بیرون اسکلت حشرات را مورد هدف قرار دهد.

     اسید بوریک در صنعت پزشکی:

     اسید بوریک ماده ای کاربردی با خواص و ویژگی های منحصر به فرد می باشد که از جمله کاربردهای اصلی آن می توان به استفاده از آن در صنعت پزشکی اشاره کرد. در واقع از اسید بوریک به همراه ایزوپروپانول به عنوان یک ماده ضدعفونی کننده، به منظور درمان عفونت ها، قارچ های پوستی، سوختگی و حتی جراحت های جزئی استفاده می شود.

     اسید بوریک در عطاری:

     کمبود عنصر بور، می تواند در گیاهان باعث ایجاد مشکلات جدی شود. از آن جایی که اسید بوریک معدن عنصر بور است، به همین علت از این ماده به منظور جلوگیری از ایجاد کمبود بور در گیاهان و همچنین درمان کمبود میزان بور استفاده می شود. به علاوه این ترکیب نوعی ترکیب نگهدارنده در صنعت کشاورزی محسوب می شود و استفاده از آن می تواند از برنج و گندم در برابر خرابی ها حفاظت کند.

     اسید بوریک در صنعت شیشه سازی:

     از دیگر کاربردهای اسید بوریک می توان به استفاده از آن در صنعت تولید شیشه اشاره کرد. در واقع حضور انواع مختلف اسید بوریک در ساختار تمامی محصولات شیشه ای می تواند مقاومت حرارتی محصولات شیشه ای را افزایش دهد. به همین علت عمده کاربرد اسید بوریک در صنعت ساخت ظروف شیشه ای آزمایشگاهی می باشد.

     خطرات اسید بوریک برای انسان:

     اسید بوریک خاصیت سمیت کمی دارد. اما همان میزان کم سمیت می تواند بدن انسان را تحریک کند و مشکلات جدی برای وی ایجاد کند. به گونه ای که در صورت تماس این ماده با چشم، می تواند چشم ها را تحریک کند و موجب سوزش و قرمزی چشم شود.

     همچنین در صورت بلع این ماده فرد دچار تهوع و استفراغ و همچنین معده درد و در مواردی دچار اسهال می شود. لازم به ذکر است که برخورد این ماده با پوست می ‌تواند منجر به تحریک جدی پوست شود.

     در رابطه با استنشاق این ماده نیز می توان گفت که فرد سرفه، گلو درد و خشکی گلو را تجربه می کند. همچنین در برخی از موارد فرد دچار تنگی نفس و خونریزی می شود.

     خرید اسید بوریک:

     با گذشت زمان و پیشرفت صنایع، نیاز به خرید اسید بوریک افزایش یافت و امروزه شاهد تقاضای بسیار زیاد این محصول هستیم. اگر قصد خرید اسید بوریک با کیفیت بالا و قیمتی مناسب دارید، ما به شما توصیه می کنیم که از لیستی که در اختیار شما قرار گرفته است استفاده کنید. داخل این لیست، تامین کننده های معتبر و به نام کشور ذکر شده اند که می توانید از آن ها اسید بوریک با کیفیت و مرغوب را خریداری کنید.

     قیمت اسید بوریک:

     قیمت اسید بوریک همچون قیمت سایر محصولات شیمیایی، روزانه دستخوش تغییرات بسیار بزرگی می شود. به همین علت برای اطلاع از آخرین قیمت این محصول می توانید با فروشندگان پیشنهادی شیمی بازار در ارتباط باشید.

     برای آشنایی هر چه بهتر با فروشندگان موجود در شیمی بازار تنها با یک کلیک بر روی گزینه مورد نظر می توانید به اطلاعات آن دسترسی پیدا کنید.

     فرم استعلام قیمت
     ثبت اطلاعات
     logo-samandehi