محصولات
  شرکت ها
    مرتب سازی بر اساس :

     دسته ای از محصولات شیمیایی که امروزه در بسیاری از صنایع پرکاربرد هستند، اسیدها می باشند. در واقع اسید به موادی گفته می ‌شود که PH آن کمتر از ۷ باشد. اسیدها خود انواع مختلفی دارند. برخی از اسید ها ملایم و برخی دیگر قوی می باشند. هر یک از اسید ها کاربرد های مختص به خود را دارند و می توان در فرآیندهای گوناگون از آن ها استفاده کرد.

     یکی از اسید های قوی که امروز بسیار کاربردی است، اسید نیتریک می باشد. در واقع اسید نیتریک معرف اصلی نیترات است. در این قسمت سعی داریم اطلاعات بیشتر در رابطه با خرید اسید نیتریک این ماده کاربردی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

     خرید اسید نیتریک:

     اسید نیتریک ماده ای کاربردی در روند انجام فرآیندهای مختلف می باشد و همواره خواهان بسیار زیادی دارد. برای خرید اسید نیتریک می ‌بایست تحقیقات لازم در رابطه با انتخاب مرکز خرید مناسب در دست داشته باشید. چرا که انتخاب مرکز مناسب از اهمیت بالایی برخوردار است.

     گروه شیمی بازار این امر را برای متقاضیان اسید نیتریک آسان کرده است و لیستی از تامین کنندگان درجه یک کشور را جمع آوری کرده است. شما می توانید با شرکت های موجود در ارتباط باشید و خرید خود را به ثبت برسانید.

     قیمت اسید نیتریک:

     قیمت تمامی محصولات شیمیایی بسته به کیفیت محصول، نوع گرید مصرفی، وزن مورد نیاز و... تعیین می شود. برای تعیین آخرین قیمت اسید نیتریک نیز همچون سایر محصولات شیمیایی، می بایست فاکتورهای اصلی تاثیر گذار بر روی قیمت را در نظر گرفت.

     برای این منظور می توانید جهت مشاوره، با شماره های درج شده در سایت شرکت های موجود تماس بگیرید و تمامی اطلاعات مورد نیاز در زمینه خریداسید نیتریک را کسب کنید.

     نیتریک اسید :

     اسید نیتریک با نام لاتین Nitric acid ازجمله اسیدهای بسیار قوی با PH حدود ۱ می باشد که در ساختار خود یک عدد عنصر هیدروژن با نماد شیمیایی H، یک عدد عنصر نیتروژن با نماد شیمیایی Nو سه عدد عنصر اکسیژن با نماد شیمیایی Oدارد و فرمول شیمیایی آن به صورت HNO3 می باشد.

     در ساختار این ماده نیتروژن عنصر مرکزی بوده و پیوندهای یگانه و دوگانه با دو عنصر Oو یک پیوند یگانه با OH دارد. اسید نیتریک ماده ای واکنش پذیر بوده و می تواند با فلزات، اکسیدها و هیدروکسیدها وارد واکنش شود و منجر به تشکیل نمک های نیترات شود.

     اسید نیتریک نوعی اسید معدنی محسوب می‌ شود که با نام های ازوتیک اسید، اسید ازوتیک، نیترات هیدروژن، هیدروژن نیترات، اسید ازته، جوهر شوره یا نیتریک اسید در دنیای صنعت شناخته شده است.

     این ماده با جرم مولی 63 g/mol، بسیار خورنده بوده و عموماً قابلیت حل شدن در آب را دارد. اسید نیتریکی که در بازار محصولات شیمیایی عرضه می شود، با درصد خلوص ۶۵ و ۶۸ هستند.

     هنگام خرید اسید نیتریک در رابطه با دمای ذوب و جوش این ماده شیمیایی می ‌توان گفت که در دمایی معادل ۴۱ درجه سانتی گراد به نقطه ذوب خود می رسد و در دمایی معادل ۸۳ درجه سانتی گراد به نقطه جوش خود می رسد. نقطه انجماد این محصول نیز حدود -۴۲ می باشد.

     مشخصات فنی اسید نیتریک

     نام فارسی مادهاسید نیتریک
     لاتینNitric Acid
     نام دیگرنیتریک اسید
     فرمول شیمیاییHNO3
     شکل ظاهریمایع
     جرم مولی63.01 g/mol
     چگالی1.5129 g/ cm3
     CAS NO7697-37-2

     کاربردهای اسید نیتریک:

     اسید نیتریک، اسیدی پرکاربرد در صنایع متنوع می باشد.از کاربردهای این ماده می توان به موارد زیر اشاره کرد.

     نیتریک اسید در صنعت کشاورزی:

     از نیتریک اسید به منظور تولید کود های کشاورزی استفاده می شود. کودهایی که از این ماده شیمیایی تولید می ‌شود شامل نیترات کلسیم، نیترات آمونیوم و... می باشد.

     کاربرد نیتریک اسید در خالص سازی فلزات:

     از نیتریک اسید برای خالص سازی اورانیوم در نیروگاه‌ های اتمی استفاده می‌ شود. برای بازیافت ضایعات الکترونیکی نیز از این محصول شیمیایی استفاده می شود. که همین امر باعث تقاضای خرید اسید نیتریک در حوزه بازیافت و ... شده است

     فرم استعلام قیمت
     ثبت اطلاعات
     logo-samandehi