محصولات
  شرکت ها
    مرتب سازی بر اساس :

     اسیدها از جمله ترکیبات شیمیایی کاربردی در صنعت می باشند که انواع مختلفی دارند. برخی از اسیدها همچون اسید استئاریک، اسیدهای چرب اشباع می باشند.

     اکنون ممکن است سوالات بسیاری ذهن شما را به خود درگیر کرده باشد که اسید استئاریک چیست؟ ویژگی‌ها و خواص این محصول کدامند؟ از کدام مراکز توزیع کننده، خرید کنید؟ و...

     در این قسمت سعی داریم شما را با این محصول شیمیایی کاربردی آشنا کنیم.

     خرید اسید استئاریک:

     اسید استئاریک نوعی ماده افزودنی محسوب می شود که بسیار رایج و پر کاربرد می باشد. از این ماده شیمیایی برای تهیه و تولید هزاران محصول مراقبت از پوست و مو استفاده می شود و همواره متقاضیان بسیار زیادی دارد.

     تولید کنندگان کشور برای خرید اسید استئاریک می توانند از لیست مهیا شده توسط گروه شیمی بازار استفاده کنند. در این لیست تعدادی از مراکز معتبر و به نام کشور که در زمینه فروش اسید استئاریک فعالیت دارند، جمع آوری شده است. با مراجعه به لیست مورد نظر می توانید مرکز مورد نظر خود را انتخاب و خرید خود را به ثبت برسانید.

     قیمت اسید استئاریک:

     اسید استئاریک از جمله پر مصرف ترین مواد اولیه و مواد افزودنی در صنعت محسوب می شود و متقاضیان بسیار زیادی دارد. قیمت این محصول شیمیایی روزانه تغییرات بسیاری را تجربه می کند. به همین علت برای اطلاع از آخرین قیمت اسید استئاریک، می توانید با مراکز توزیع کننده معرفی شده توسط شیمی بازار، در ارتباط باشید و اطلاعات لازم را کسب کنید.

     اسید استئاریک

     اسید استئاریک با نام لاتین Stearic acidاز جمله ترکیبات مهم در صنعت محسوب می شود. این ماده با جرم مولکولی حدود ۲۸۴ g/molبا از کنار هم قرار گرفتن و پیوند بین ۱۸ عدد عنصر کربن با نماد شیمیاییCو ۳۶ عدد عنصر هیدروژن با نماد شیمیایی Hو دو عدد عنصر اکسیژن با نماد شیمیایی Oتشکیل می شود. فرمول شیمیایی این ماده به صورت C18H36O2می باشد.

     این ماده با نام های دیگری همچون اسید استاریک، اسید اکتا دکانوئیک و... در دنیای صنعت مشهور است. این اسید چرب بلند زنجیری، نوعی متیل استر نیز محسوب می شود که در ساختار خود یک گروه کربوکسیل و یک گروه متیل دارد.

     اسید استئاریک از جمله ترکیبات جامد محسوب می شود که حالت مومی شکل دارد و به رنگ سفید یافت می شود.

     در رابطه با نقطه ذوب و جوش اسید استئاریک می توان گفت که نقطه ذوبی معادل ۶۷ درجه سانتی گراد و نقطه جوشی معادل ۳۶۱ درجه سانتی گراد دارد.

     این ماده کاربردی حلالیت بسیار خوبی در اتانول، اتر و همینطور کلروفرم دارد. اما اسید استئاریک کاملاً در آب نامحلول است و زمانی که با آب مخلوط می شود بر روی آب شناور می ماند.

     مشخصات فنی اسید استئاریک

     نام فارسی مادهاسید استئاریک
     لاتینStrearic acid
     نام دیگراسید استئاریک
     فرمول شیمیاییC18H36O2
     شکل ظاهریجامد
     جرم مولی284.48 g / mol
     چگالی941 kg /m3
     CAS NO57-11-4

     کاربردهای استئاریک اسید :

     اسید استئاریک ماده ای بسیار کاربردی در صنعت محسوب می‌ شود و همواره تولیدکنندگان به دنبال خرید استئاریک اسید هستند. در این قسمت سعی داریم شما را با برخی از کاربردهای اسید استئاریک آشنا کنیم.

     استئاریک اسید در صنعت تولید محصولات شوینده:

     استئاریک اسید در تولید و تهیه انواع صابون ها، شامپوها، محصولات مراقبت از پوست و مو، پاک کننده های پوستی، کرم و لوسیون ها و... حضور دارد. در واقع اسید استئاریک توانایی پاک سازی پوست و روان سازی پوست را دارد.

     اسید استئاریک در صنعت تولید باتری:

     اسید استئاریک نوعی ماده افزودنی محسوب می‌ شود که از آن در ساخت باتری های اسید سرب استفاده می‌ شود. در واقع این محصول شیمیایی نوعی پوشش برای صفحات منفی در باتری محسوب می‌ شود. حضور اسید استئاریک منجر به کاهش اکسیداسیون مواد فعال دارای بار منفی می شود.

     فرم استعلام قیمت
     ثبت اطلاعات
     logo-samandehi