محصولات
  شرکت ها
    مرتب سازی بر اساس :

     خرید متیل اتیل کتون

     برای خرید متیل اتیل کتون نیز مانند خرید هر ماده شیمیایی دیگری حساسیت هایی موجود است و نکاتی که به شدت باید مورد توجه قرار گیرد. استعلام دقیق ترین و بهترین قیمت، جستجو برای معتبرترین و بهترین عرضه کننده شاید دو تا از مهم ترین نکاتی هستند که برای نه فقط خرید متیل اتیل کتون بلکه خرید هر ماده شیمیایی دیگری باید مورد توجه بسیاری قرار گیرند.

     در شیمی بازار این امکان به راحتی در دسترس شماست. اگر قصد خرید متیل اتیل کتون را دارید، می توانید با صرف زمان کوتاهی بهترین و معتبرترین عرضه کنندگان و فروشگاه ها را مشاهده کرده و جهت استعلام قیمت و پاسخ به هر سوال و انتظاری که از یک فروشنده مطمئن دارید، با کارشناسان فروش ارتباط یافته و مشاوره دریافت کنید.

     با اطمینان از اعتبار، کیفیت و عملکرد مناسب فروشندگان و عرضه کنندگان، خرید متیل اتیل کتون به کمک شیمی بازار می تواند به یکی از بهترین و موفق ترین خریدهای مواد شیمیایی شما تبدیل شود. (البته اگر همین الان هم بهترین تجربه خرید خود را در شیمی بازار کسب نکرده باشید)

     متیل اتیل کتون

     شاید جالب باشد بدانید که یک ماده شیمیایی هست که به صورت طبیعی در آب سیب وجود دارد اما در خود سیب نه! بله. این حقیقت دارد که متیل اتیل کتون در آب سیب وجود دارد اما آیا این تنها علتیست که اینجاییم تا این مطلب را بخوانیم؟ مشخصا خیر. این ماده بسیار حرف بیشتر برای گفتن دارد. اگر اینجایید و این مطلب را برای مطالعه انتخاب کرده اید یعنی شما نیز از کاربردهای بی شمار متیل اتیل کتون خبردارید و یا راجع به این حلال بسیار موثر کنجکاوید. یا حتی بیشتر، آشنایی جزئی ای راجع به این ماده دارید و حالا برای خرید متیل اتیل کتون قصد دارید بیشتر و کامل تر بدانید.

     درنهایت برای دانستن راجع به متیل اتیل کتون مطلب درستی را برای مطالعه انتخاب کرده اید. در ادامه این گزارش قصد داریم با صحبت از متیل اتیل کتون به سوالی کلی چون متیل اتیل کتون چیست؟ پاسخی جزئی و کامل بدهیم و پس از آشنایی با کاربردهای متیل اتیل کتون و خواص شیمیایی متیل اتیل کتون بیشتر با این حلال صنعتی آشنا شویم و در پایان برای خرید متیل اتیل کتون یک فروشنده معتبر و فروشگاه مورد اطمینان انتخاب کنیم.

     متیل اتیل کتون چیست؟

     قبل از هرچیز برای پاسخ به پرسشی چون متیل اتیل کتون چیست؟ شاید بد نباشد بگوییم که نام دیگر متیل اتیل کتون به اختصار از نام انگلیسی اشMEKمی باشد. البته متیل اتیل کتون نام دیگری نیز دارد. در صنایع شیمیایی آن را بوتانون نیز می نامند. اکثر آلکان ها چنین نامی دارند. درست است، اولین حقیقتی که می توان راجع به متیل اتیل کتون به آن اشاره کرد شاید هیدروکربن بودن و آلکان بودن این ماده شیمیایی می باشد.

     البته علاوه بر معرفی نام و گروه شیمیایی این ماده، برای جواب سوال متیل اتیل کتون چیست؟ یک پاسخ کلی و نسبتا جامع نیز داریم. می دانیم متیل اتیل کتون یک حلال معروف و موثر است که به عنوان یک محلول صنعتی کاربرد بسیاری دارد. این شاید حتی معروف ترین شاخصه متیل اتیل کتون باشد؛ و بهترین پاسخ برای این سوال.

     متیل اتیل کتون یک مایع بی رنگ و شفاف، با بویی شیرین و قابل توجه است که بی شباهت به ترکیب گیاهی مثل نعنا و استون نیست. گفتیم متیل اتیل کتون بویی شبیه به استون دارد. شاید بد نباشد بدانید کاربردهایش نیز بی شباهت به استون نیستو حتی آن را با نامی مثل متیل استون نیز می شناسند. البته اشتباه نکنید و خرید متیل اتیل کتون را جایگزین تهیه استون نکنید. این کار اکیدا اشتباه و غیرممکن است. متیل اتیل کتون واستون تفاوت های بسیاری دارند. به عنوان مثال قدرت و سرعت تبخیر شدن متیل اتیل کتون کم است و در مقایسه با استون در دمای بالا به جوش می آید.

     متیل اتیل کتون حلالی محلول در آب است، دانسیته کمتری نسبت به آب داشته و با آب آزوتروپ تشکیل می دهد. همچنین این ماده ویسکوزیته نسبتا بالایی دارد و در روغن امتزاج پذیر است. علاوه بر روغن می توان گفت یکی از نکاتی که در مورد متیل اتیل کتون مورد اهمیت است قدرت بالای آن برای امتزاج با مواد مختلف است. نکته ای که گستره کاربردهای آن را افزایش داده و خرید متیل اتیل کتون را به عنوان یه حلال صنعتی به یک انتخاب بسیار خوب تبدیل کرده.

     این ماده که از مشتقات نفت می باشد همچنین در اتمسفر نیز وجود دارد. با این وجود این اتفاق چندان طبیعی نیست و عامل حضور متیل اتیل کتون در هوا انسان ها می باشند. متیل اتیل کتون از طریق اگزوز ماشین ها و کامیون ها وارد هوا می شود و اثراتی نیز بر محیط زیست دارد. گرچه شاید برایتان جالب باشد که یه عنوان عاملان بسیاری از آلاینده های گازی، اگزوزها و سوخت های فسیلی ای که برای ماشین هایمان به کار می گیریم تنها علت وجود متیل اتیل کتون در هوا نیستند. این ماده به مقدار بسیار کم در دود سیگار نیز موجود است.

     خواص شیمیایی متیل اتیل کتون

     ناممتیل اتیل کتون، بوتانون
     نام انگلیسیMethyl ethyl ketone, MEK, Butanone
     نام گذاری آیوپاکButan-2-one
     CAS NUMBER۷۸-۹۳-۳
     جرم مولکولی11.72
     فرمول شیمیاییC4H8O
     نقطه جوش۷۹,۶ درجه سانتی گراد
     چگالی۰,۸۰۵۰ گرم بر سانتی متر مکعب

     ویسکوزیته متیل اتیل کتون بالا می باشد و گرچه در مقایسه با استون دیرتر تبخیر می شد اما به هرحال قدرت تبخیر بالایی دارد.

     توجه داشته باشید که اگر قصد خرید متیل اتیل کتون را دارید باید به دقت خواص شیمیایی متیل اتیل کتون را بررسی کنید.

     روش تولید متیل اتیل کتون

     متیل اتیل کتون یک ماده سنتتیک می باشد که به طور مصنوعی و به منظور مصرف صنعتی تولید می شود؛ گرچه به صورت طبیعی در طبیعت نیز وجود دارد. بسیاری از گیاهان و سبزیجات این ماده را به صورت خود به خودی تولید می کنند. به عنوان مثال متیل اتیل کتون به صورت طبیعی در بسیاری از مواد خوراکی چون لوبیا، عسل و بسیاری از پنیرها موجود است. به علاوه همان طور که در ابتدا اشاره کردیم متیل اتیل کتون در آب سیب نیز حضور دارد.

     فرآیند تولید متیل اتیل کتون در آزمایشگاه به انجام می رسد و نتیجه مایعی حلال می باشد که می تواند مستقیما برای خرید متیل اتیل کتون توسط مصرف کنندگان به بازار عرضه شود.

     کاربردهای متیل اتیل کتون

     اغراق نیست اگر بگوییم که بیش از نیمی از متیل اتیل کتون تولیدی در صنایع رنگ سازی و تولیدات پوشش ها مورد استفاده قرار می گیرد. متیل اتیل کتون یک حلال بسیار کارآمد در تولید پوشش های سطحی می باشد. همچنین رنگ ها و صنعت جذاب رنگسازی توانسته اند با اشغال بالاترین جایگاه لیست کاربردهای متیل اتیل کتون تاثیر شگرفی بر بازار این محصول بگذارند.

     همان طور که گفتیم مهم ترین شاخصه متیل اتیل کتون این است که یک حلال بسیار موثر است. در زمینه کاربرد نیز استفاده از متیل اتیل کتون به عنوان حلال، کاربرد اولیه این محصول می باشد. همچنین اشاره کردیم که بی شباهت به استون نیست، شاید بد نباشد مقایسه ی درگیری بکنیم. می دانیم متیل اتیل کتون در لیست پرکاربردترین حلال ها، بعد از استون جایگاه دوم را دارد.

     گرچه متیل اتیل کتون در جایگاه دوم حلال هاست، این به هرحال یعنی بی شمار حلال دیگر موجود است که دربرابر آن ها تاثیر بهتر، حلالیت بیشتر و کاربرد مناسب تری دارد. مثلا متیل اتیل کتون در مقایسه با سایر حلال های معروف مانند زایلن بوتانول و یا تولوئن حلالیت بیشتر و عملکرد بهتری دارد.

     علاوه بر اینکه متیل اتیل کتون یک محصول جانبی در پتروشیمی می باشد، در همان مجموعه واکنش ها از خود این محصول جانبی نیزبرای تولید محصول دیگری مثل موم از نفت استفاده می کنند.

     از متیل اتیل کتون به عنوان ماده جداسازی برای برای تولیدات پلی استر تقویت شده نیز استفاده می شود. علاوه بر آن از پراکسید متیل اتیل کتون به عنوان کاتالیزور واکنش پلیمریزاسیون رزین های پلی استر اشباع نشده استفاده می شود. به عنوان کاتالیزور و برای تولید کاتالیست؟ متیل اتیل کتون در هر دو زمینه کاربرد دارد. یکی دیگر از کاربردهای متیل اتیل کتون استفاده از آن به عنوان حد فاصل برای تولید کاتالیست ها می باشد.

     شاید تعجب کنید که متیل اتیل کتون حتی در صنایع غذایی هم مورد استفاده قرار می گیرد و به عنوان یک معطر کننده و طعم دهنده خوراکی به محصولات اضافه می شود.

     از متیل اتیل کتون برای تمیزکردن لوازم الکترونیکی استفاده می شود. علاوه بر این وسایل و لوازم الکترونیکی، موارد بسیار دیگری نیز هستند که برای تمیزکردن آن ها از متیل اتیل کتون استفاده می شود. به عنوان مثال یکی از کاربردهای متیل اتیل کتون در صنعت پزشکی استفاده از این محلول برای ضدعفونی و تمیز کردن ابزار آلات جراحی می باشد. زیرا این حلال در مبارزه با باکتری ها به خوبی عمل می کند.

     در ادامه لیستی جامع از صنایعی که از این ماده استفاده می کنند و کاربردهای متیل اتیل کتون به طور خلاصه ارائه شده است:

     • صنایع تولید رنگ، جوهر و رنگسازی به عنوان حلال صنعتی
     • صنایع تولید انواع پوشش از جمله پوشش های چاپی و پوشش های سطحی به عنوان حلال صنعتی
     • صنایع تولید چسب و پوشش های چسبی در فرمولاسیون آن ها
     • صنایع تولید آدامس ها و گام ها به عنوان حلال صنعتی
     • صنایع تولید استات سلولز و پوشش های نیترو سلولز به عنوان حلال صنعتی
     • صنایع تولید انواع حلال های پاک کننده به عنوان حلال صنعتی
     • در دندانپزشکی و تولید ابزای و پروتزهای دندانپزشکی در فرمولاسیون و همچنین به عنوان حلال صنعتی
     • صنایع تولید رزین به عنوان حلال صنعتی
     • در فرآیند تولید فیلم های وینیل به عنوان حلال صنعتی
     • در صنعت آرایشی بهداشتی در محصولات روزمره ای چون انواعی از لاک ها و لاک پاک کن ها
     • در صنایع تولید پلاستیک و ابزار و وسایل پلاستیکی در فرمولاسیون و همچنین به عنوان حلال صنعتی
     • در فرآیند تولید بسیاری از مواد شیمیایی به عنوان واسطه شیمیایی در طول واکنش
     • در صنایع نساجی به عنوان حلال صنعتی و همچنین در فرمولاسیون
     • در صنایع تولید واکس های پارافین به عنوان حلال صنعتی
     • به عنوان روانکار و یا عامل موم زدا از انواع روغن نرم کننده مانند روغن لوبریکنت
     • در صنایع تولیدات الکتریکی و همچنین در مراقبت از لوازم الکتریکی
     • در بسیاری از فرآیندهای پلیمریزاسیون
     • به عنوان یک محیط استخراج برای انواع چربی ها، روغن ها و واکس ها در بسیاری از فرآیندهای تولیدات صنعتی و واکنش های آزمایشگاهی

     ایمنی و سلامت متیل اتیل کتون

     پس از قصد خرید هر ماده شیمیایی و پیش از قصد استفاده از آن مهم ترین مرحله دانستن موارد و نکات ایمنی و سلامت آن است. در مورد متیل اتیل کتون هم این شرایط صدق می کند. اگر قصد خرید متیل اتیل کتون را دارید یعنی احتمال بالایی وجود دارد که خودتان و یا دیگر کاربرانی اطرافتان قرار است از این ماده شیمیایی استفاده کنند. در این صورت برای جلوگیری از هرگونه اتفاق ناخوانده و یا خسارت های نامطلوب، توجه به ایمنی و سلامت متیل اتیل کتون بسیار پراهمیت است.

     در اولین مرحله برای صحبت از ایمنی و سلامت متیل اتیل کتون این نکته مطرح است که این ماده شیمیایی از طرف سازمان غذا و داروی آمریکا تاییدیه سلامت دریافت کرده است. با این وجود نکاتی وجود دارند که توجه به آن ها الزامی است.

     می دانیم که متیل اتیل کتون ماده ای بسیار اشتعال آور است و در حضور و تماس با اکثر مواد اکسید شده می تواند منجر به حریق و آتش سوزی شود.

     یکی از مهم ترین مواردی که موجب عوارض می شود، استنشاق بخارات متیل اتیل کتون می باشد. در صورتی که مقدار بخارات آن در هوا بسیار زیاد باشد می تواند انسان را اذیت کرده و موجب تحریک و آسیب به چشم و حتی سیستم تنفسی شود. مقادیر کم آن اصلا قابل حس نیست با این وجود در مقادیر بالا موجب خسارات جسمی جبران ناپذیری می شود.

     در صورت استمرار تماس با بخارات متیل اتیل کتون ممکن است دچار عواضی چون: 1. مشکلات عصبی 2. سردرد و 3. آسیب های چشمی و بینایی شوید.

     نکته ای که قابل توجه است، دود ناشی از احتراق متیل اتیل کتون می باشد. این دود می تواند برای مدتی آسیب زا و اذیت کننده باشد. با این وجود هیچ تحقیقاتی مبنی بر سرطان زایی دود ناشی از احتراق متیل اتیل کتون در دست نیست.

     قیمت متیل اتیل کتون

     تا اینجا به خوبی با متیل اتیل کتون این حلال صنعتی با کاربردهای فراوانش آشنا شدیم. بسیاری از شما که تا اینجا مطلب را دنبال کرده اید با احتمال بالا قصد خرید متیل اتیل کتون را دارید. پس یکی از مهم ترین سوال ها که در ارتباط با این ماده، یعنی حدود قیمت متیل اتیل کتون در سرتان پررنگ شده است. شاید این حقیقت که قیمت متیل اتیل کتون نیزمانند هر ماده شیمیایی دیگری متاثر از بسیاری فاکتورهاست و ممکن است هر روز تغییر کند، برایمان آزاردهنده باشد. برای کسب اطمینان از صداقت قیمت محصول عرضه شده و استعلام بهترین قیمت باید چه کار کنیم؟

     خبر خوش اینجاست: در شیمی بازار به شما این اطمینان داده می شود که بهترین و به روز ترین قیمت متیل اتیل کتون از طرف بهترین و معتبرترین فروشگاه های عرضه متیل اتیل کتون خدمت شما ارائه می شود. پس می توانید برای استعلام قیمت این ماده شیمیایی به منظور خرید متیل اتیل کتون به شیمی بازار اعتماد کنید.

     فرم استعلام قیمت
     ثبت اطلاعات
     logo-samandehi